Protest v Bratislave proti praktikám Amazonu

pa's picture

Zväz Priama akcia (PA) protestoval vo štvrtok 29. 1. pred pobočkou Amazonu v Bratislave. Išlo o solidárnu akciu s pracovníkmi dvoch skladov v Poľsku, ktorí vystúpili proti praktikám spoločnosti a začali sa organizovať s pomocou Zväzu syndikalistov Poľska (ZSP).

PA upozornila na problémy v Amazone krátko po poludní pred vchodom do budovy, v ktorej sídli bratislavská pobočka. Pikety a letáky zaujali okoloidúcich vrátane zamestnancov Amazonu, s ktorými sme diskutovali o dôvodoch akcie. Viacerí vedeli o protestoch v USA či nedávno v Nemecku. Nestretli sme sa s nijakým negatívnym názorom, skôr s pochopením.

Protestný list sa nám napokon nepodarilo odovzdať do rúk vedenia, keďže vo firme údajne práve nebol nikto, kto by ho mohol prevziať, a na rozdiel od iných firiem nemá Amazon v budove ani vlastnú schránku, kde by sme ho mohli nechať. Bolo však očividné, že veľká časť zamestnancov akciu zaregistrovala.

V najbližších dňoch prinesieme informácie aj o ďalších akciách, ktoré sa uskutočnili v rámci týždňa akcií 26. až 31. januára 2015.

Priama akcia

Language: 

Section: 

Content type: